Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В ОБСЄ не бачать підстав говорити про утиски російськомовних

Четвер, 27 березня 2008, 15:55

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек зазначає, що в нього немає підстав і повноважень стверджувати про порушення прав російськомовного населення в Україні.

"Я не маю підстав і не маю повноважень робити такого роду судження (про порушення прав російськомовного населення України)", - підкреслив Воллебек, відповідаючи на запитання журналістів у Сімферополі в четвер після зустрічі з головою кримського парламенту Анатолієм Гриценко.

Також він зазначив, що проблема взаємодії державної мови і мов національних меншин є важливою проблемою для всіх країн.

"З одного боку, ми розуміємо, що кожна держава має повне право впроваджувати державну мову... Але є низка міжнародних документів... які кажуть про те, що вони (мови нацменшин) можуть бути вільно використані в різних сферах життя, і з упровадження цих документів ми працюємо з різними країнами, включаючи Україну, і ми будемо продовжувати працювати", - запевнив Воллебек.

Крім того, він додав, що в Україні триває процес реалізації положень Європейської хартії про мови нацменшин, ратифікованих українським парламентом.

У свою чергу спікер кримського парламенту Гриценко повідомив журналістам, що в ході його зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ у справах нацменшин обговорювався комплекс питань, пов'язаних із міжетнічними і міжнаціональними відносинами автономії.

Також обговорювалися питання законодавчого забезпечення прав депортованих громадян і мовні питання, які, як зазначив Гриценко, у Криму "сьогодні існують з урахуванням ухвалених низкою міністерств обмежень і використанням тієї чи іншої мови".

Гриценко висловив надію, що під час зустрічей Воллебека з міністрами, у тому числі і з міністром культури України, "буде озвучена наша позиція щодо наявної проблеми автономії".

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування