Ющенку вже погрожують кримінальною відповідальністю через Станік

Четвер, 27 березня 2008, 18:12

У секретаріаті президента України вважають, що рішення про поновлення на посаді судді Конституційного суду Сюзанни Станік має виконуватися, але свою позицію сформують після одержання копії відповідного рішення Верховного суду.

"Цілком очевидно, що рішення ВСУ за будь-яких обставин має виконуватися", - сказала заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук на брифінгу в четвер у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вона також зазначила, що секретаріат президента одержав лише ухвалювальну частину рішення ВСУ.

За її словами, позицію секретаріату по привід рішення ВСУ буде сформована після того, як буде отримана копія повного тексту рішення суду.

Ставнійчук також спростовує інформацію про те, що глава держави збирався ліквідувати Конституційний суд.

Відповідаючи на питання, чи правдива інформація, що президент має намір ліквідувати КС і створити конституційну палату у Верховному суді, вона відповіла: "Неправдива".

"У президента України ніколи не було ініціатив, пов'язаних з ліквідацією КСУ", - пояснила Ставнійчук.

Вона також додала, що в даний час є підстави для удосконалення принципів формувань КС, і дозріло питання про прийняття нового закону про КС.

Водночас колишній генпрокурор, депутат від Партії регіонів Святослав Піскун заявив, що після рішення Верховного Суду президент Віктор Ющенко зобов'язаний видати указ про поновлення Станік.

"У противному разі – це кримінальна відповідальність за невиконання рішення суду", - сказав Піскун у коментарі "Українській правді".powered by lun.ua