Угоду про "малий рух" із Польщею можуть переглянути

1 перегляд
Понеділок, 31 березня 2008, 08:18

Польща буде змушена переглянути угоду з Україною про малий прикордонний рух, якщо Єврокомісія знайде у документі порушення приписів ЄС.

Про це сказав заступник голови представництва Єврокомісії в Україні та Білорусі Дірк Шюбель в інтерв’ю "Німецькій хвилі".

Проект польсько-української угоди про малий прикордонний рух Єврокомісія отримала лише 25 березня, тому європейські експерти не змогли ознайомитись з документом до його підписання.

Зараз угоду ретельно вивчають спеціалісти Єврокомісії, каже Шюбель.

І вже, за його словами, є кілька зауважень до польської сторони, зокрема щодо делімітації прикордонної зони та медичного страхування мешканців, які збираються перетинати українсько-польський кордон.

Про штрафні санкції, які можуть бути застосовані до Польщі в разі порушення "регулярів" Євросоюзу про перетин кордону поки не йдеться, констатує Шюбель.

Натомість, за його словами, сторони імовірно будуть змушені переглянути деякі пункти угоди про малий прикордонний рух.

Представник Єврокомісії зазначив, що зараз Єврокомісія не зробить виняток для Польщі та України, навіть враховуючи потребу у спільній підготовці до футбольного турніру Євро-2012.

"До чемпіонату ще кілька років. І до цього питання ми зможемо повернутися лише коли перейдемо цей міст і наблизимося до тієї дати", - зауважує Шюбель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua