Пірати звільнили екіпаж французької яхти з українкою

П'ятниця, 11 квітня 2008, 16:15

Міністерство закордонних справ України підтверджує інформацію про звільнення екіпажу французької яхти "Le Ponant", у складі якого була громадянка України.

Згідно з інформацією, отриманою посольством України у Франції від французького МЗС, у п’ятницю вранці, без застосування військової сили, громадянку України та решту членів екіпажу яхти "Le Ponant", захопленої піратами 4 квітня, звільнено.

Звільнений екіпаж переправлено на борт французького військового корабля, повідомили УНІАН у прес-службі МЗС.

За оцінкою консульства України в Марселі, звільнення заручників стало результатом успішних переговорів, проведених з піратами компанією "СМА CGM", власником згаданого судна.

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер повідомив, що найближчим часом буде забезпечене повернення колишніх заручників до Франції.

Справа перебуває на особливому контролі в посольствах України у Франції, Ефіопії, Кенії, консульстві України в Марселі та в департаменті консульської служби МЗС України.

Як відомо, 4 квітня поблизу Сомалі пірати захопили французьку яхту класу люкс "Ponant". На її борту перебували близько 30 осіб екіпажа, серед яких громадянка України.

МЗС України повідомляв, що пірати не висували ніяких вимог терористичного характеру, їхній напад мав виключно фінансові інтереси.powered by lun.ua