БАЛОГА ВЖЕ ДАЄ ВКАЗІВКИ ТИМОШЕНКО, КОГО ЇЙ ЗВІЛЬНИТИ

3 перегляди
Вівторок, 15 квітня 2008, 15:01

Глава секретаріату президента Віктор Балога заявляє, що міністрам економічного блоку уряду Юлії Тимошенко слід піти у відставку.

Про це сказано у заяві Балоги щодо економічних прорахунків уряду, повідомляє прес-служба президента.

На його думку, Кабінет Міністрів має взяти на себе політичну відповідальність за розвиток проблемних явищ у вітчизняній економіці.

Одним із кроків у цьому напрямку, вважає Балога, мала б стати відставка урядовців, які опікуються економічним блоком питань.

"Ще під час останньої виборчої кампанії блок Тимошенко наполягав, що в уряді відповідатиме саме за економіку. Що ж, ласкаво просимо показати суспільству таку відповідальність. Міністри, які не впоралися з негативними тенденціями, не запропонували швидких, ринкових інструментів реагування, мають залишити займані посади", - заявляє він.

"Кабміну варто відчинити двері для тих, хто діятиме в професійних категоріях, а не думатиме наприклад, про нарощування особистого рейтингу чи мерське крісло", - додав Балога.

Серед прорахунків уряду Балога назвав кризу у взаєминах із Росією в галузі газопостачання, який вдалося врегулювати "лише після особистого втручання президента Віктора Ющенка", "незворотне зростання інфляції, що обернулося різким стрибком цін на основні групи товарів".

"Реакція Кабміну на негативні економічні тенденції була сповільнена, ймовірно, під впливом заспокійливих реляцій прем'єра Тимошенко. Урядовці почали визнавати існування економічних труднощів, та й то вельми неохоче, лише після того, як цифри на цінниках стали збільшуватися ледь не щодня. У автосправі це називають пізнім запаленням: уряд вчасно не побачив ознак близьких проблем в економіці та не вжив запобіжних заходів", - сказав він.

Балога нагадав, що президент неодноразово вказував Кабінету Міністрів на несприятливі фактори, вплив ситуації на світових енергетичних і фінансових ринках на вітчизняну економіку.

"Однак уряд самовпевнено не зважав на попередження, а деякими своїми рішеннями лише посилив дію негативних процесів. Внаслідок цього, зокрема, досить відчутна інфляційна інерція, тоді як ефективних контрзаходів не видно", - йдеться у заяві голови секретаріату.

"Заяви прем'єр-міністра про повне подолання інфляції за 5-6 місяців виглядають надто оптимістично, хоча чесніше їх треба назвати популістськими. Більше того, уряд вдався до адміністративного втручання, ручного регулювання ринкових процесів, що лише живить погані інфляційні прогнози", - заявляє Балога.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua