Березень став найврожайнішим на "телезаказухи"

2 перегляди
Вівторок, 15 квітня 2008, 15:16

Тендерна палата найчастіше фігурує у матеріалах замовного характеру, що були показані в основних випусках новин загальнонаціональних телеканалів протягом березня.

Такими є висновки 4 незалежних експертів: Наталії Лигачової ("Телекритика"), Вікторії Сюмар (Інститут масової інформації), Тараса Шевченка (Інститут медіа права) та Віталія Максимова ("Дело").

Експерти дійшли цих висновків за результатами моніторингу теленовин, що його проводить журналістська ініціатива "Не продаємося!", метою якої є викорінення замовних матеріалів на телебаченні.

Із 27 матеріалів, де експерти одноголосно зафіксували явні порушення стандартів, 12 стосувалися Тендерної палати, повідомляє "Телекритика".

Крім того, 6 матеріалів стосувалися "Дніпроенерго", 2 – Леоніда Черновецького, 2 – "Укртранслізингу" та по одному - "Укрнафти", "Кременчуцького НПЗ", Леоніда Деркача, Євгена Кожевіна і "Електроприладу".

"У березні кількість сумнівних матеріалів була рекордною за 5 місяців моніторингу. Продовжувала замовляти свої матеріали Тендерна палата, почав замовляти Леонід Черновецький… Тенденції надзвичайно невтішні", - відзначила Вікторія Сюмар.

"На замовні матеріали витрачають все більше грошей. Для телеканалів це стає системним способом заробляння. А це вже зовсім небезпечно", - додав Віталій Максимов.

Найбільше сумнівних матеріалів було показано у "Підсумках" на ТРК "Ера" – 12 матеріалів та у "Фактах" на ICTV – 10 матеріалів.

Жодного сюжету замовного характеру не було зафіксовано у випусках на каналах "Новий", "Перший національний", "СТБ" і "5 канал".

Серед ведучих найбільше сумнівних матеріалів подали до ефіру Марина Мазурак, ТРК "Ера", та Віктор Сорока, ICTV.

"У квітні ми прогнозуємо ще більше замовних матеріалів через вибори київського мера та депутатів Київради", - зауважив Тарас Шевченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua