Лавров: Путін не говорив нічого, що зазіхало б на суверенітет України

Вівторок, 15 квітня 2008, 16:03

Москва і Київ домовилися почати консультації на рівні експертів у зв'язку з наміром України вступити в НАТО.

Про це повідомив голова МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з українським колегою Володимиром Огризком, інформує ИТАР-ТАСС.

"Ми домовилися про консультації, на яких експерти докладно викладуть російські стурбованості й постараються, щоб вони були практично враховані українською стороною", - повідомив Лавров.

Російський міністр зазначив, що на самміті в Бухаресті президент РФ Володимир Путін не говорив нічого, що зазіхало б на суверенітет України.

"Переконаний, що ті, хто брав участь у раді Росія-НАТО в Бухаресті, а потім намагався донести до України свою інтерпретацію того, що говорив російський президент, робив це з негідними цілями", - заявив Лавров.

Крім того, голова зовнішньополітичного відомства РФ зазначив, що "Росія готова вирішувати Азовсько-Керченське питання в конструктивному ключі".

"Москва виступає за те, щоб рішення по Керченській протоці ґрунтувалося на принципах 2003 року. Наша позиція відома: для Росії принципово мати свій водний шлях, що забезпечить доступ російським судам із Чорного в Азовське море", - наголосив Лавров.

Створення розподільних ліній у Європі контрпродуктивне, зазначив голова російського МЗС.

"Усі загрози – транскордонні й вимагають об'єднання зусиль усіх основних гравців", - підкреслив він.powered by lun.ua