Тимошенко наполягає на внесенні ще однієї зміни до Конституції

Середа, 16 квітня 2008, 15:11

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко наполягає на внесенні до Конституції України змін, які б не дозволили депутатам переходити з фракції у фракцію.

Про це Тимошенко повідомила, виступаючи на сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

"При внесенні змін до Конституції ми думаємо про запобіжники того, як мають відповідати перед виборцем ті окремі депутати, які переходять з фракції у фракцію, міняючи ідеологічні засади", - сказала прем'єр.

Вона пояснила необхідність цього кроку тим, що "в Україні слабкі демократичні традиції, і в партіях не до кінця розвинута кадрова політика".

Коли делегати ПАРЄ почали дорікати Тимошенко в недемократичності норми імперативного мандату, вона відповіла:

"Весь український політикум дійшов висновку, що поки повинно бути таке обмеження – і переходити з фракції у фракцію неможливо, не втративши мандат".

Тимошенко як аргумент на користь імперативного мандату нагадала: "Коли президент України оголошував дострокові парламентські вибори, свої уподобання небезкорисно змінили 40 депутатів".

У відповідь на питання делегатів ПАРЄ Тимошенко також заявила, що виступає проти підвищення прохідного бар'єру до Верховної Ради.

"Наша політична сила не підтримає збільшення прохідного бар'єру. Це наша принципова позиція, і коли в парламенті є представники різних партій, ми це вважаємо нормальним", - сказала прем'єр.

Як відомо, представники Партії регіонів раніше заявляли, що БЮТ ініціював у переговорах з ними підняття прохідного бар'єру.powered by lun.ua