Політологи чекають нову політичну кризу

Середа, 16 квітня 2008, 17:01

Позачергові вибори Київського міського голови і депутатів Київради є підготовкою до нової політичної кризи.

Таку думку висловили експерти на круглому столі, повідомляє УНІАН.

Зокрема, президент Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв висловив думку, що київська виборча кампанія "стала інструментом розбірок різних команд і зведення особових рахунків усередині коаліції, і підстав для консолідації команди колишніх переможців Помаранчевої революції зараз більше немає".

Ще одним відмітним моментом нинішніх виборів в Києві Єрмолаєв назвав боротьбу за Київ як за ресурс.

"Списки кандидатів у депутати Київради – це списки бізнес-груп. Відвертість боротьби за Київ як за ресурс свідчить про те, що вся романтична політична легенда, на якій будувалася помаранчева влада, пішла в минуле. Київська кампанія проявила невпевненість у собі, нестійкість і готовність до нової політичної кризи всіх учасників", - сказав Єрмолаєв.

У свою чергу, голова Центру "Пента" Володимир Фесенко вважає, що головною сенсацією нинішньої весни стануть вибори Київського міського голови і депутатів Київради.

На його думку, рекордно висока кількість кандидатів на посаду мера в нинішній виборчій кампанії – це додатковий аргумент на користь необхідності внести зміни до виборчого законодавства.

"Необхідно значно посилити вимоги до кандидатів на посаду мера столиці", - зазначив Фесенко. Політолог назвав нинішню виборчу кампанію в Києві "ярмарком марнославства, амбіцій і політичних технологій".

Керівник Центру "Соціс" Микола Чурилов висловив думку, що "чорна смуга для Леоніда Черновецького закінчилася тоді, коли не відбулося висунення єдиного кандидата від демократичних сил".

Як повідомив Чурилов, за останній тиждень відбулося деяке падіння рейтингу БЮТ і, станом на сьогодні, він не перевищує 17-19%. На думку соціолога, майже у 18% киян місце прописки не співпадає з фактичним місцем проживання, що може знизити явку виборців на дільниці.powered by lun.ua