Яценюк не хоче міняти Конституцію "з-під поли і впопихах"

Понеділок, 21 квітня 2008, 19:19

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що питання ухвалення нової редакції Конституції на даний момент "не стоїть на порядку денному".

Про це він сказав, відповідаючи на питання журналістів, у Лісабоні.

"Я вважаю, що сьогодні на порядку денному не стоїть питання про нову редакцію Конституції. Є чинна Конституція, в яку можливі зміни", - пояснив спікер.

При цьому, на переконання Яценюка, відповідні зміни не повинні торкатися 1 та 2 розділів Основного Закону (про державний лад та права і свободи людини), "бо ці розділи виписані перфектно і треба просто навчитися їх виконувати".

"Які зараз є підстави змінювати форму державного управління? Тому що вона комусь не подобається, комусь не підходить чи тому що є для цього об'єктивні обставини", - запитав голова Верховної Ради.

При цьому Яценюк констатував існуючі протиріччя у деяких розділах Конституції, що стосуються повноважень президента, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади.

"Але це більше юридична робота, аніж класична політика, а політикам треба зайнятися іншим", - зауважив спікер.

Він порадив сконцентруватися на соціальних та економічних реформах, "а не на створенні пожеж на тих чи інших фронтах".

"Звичайно, конституційні процеси необхідні Україні, але виключно для того, щоб залагодити протиріччя, які існують", - зауважив Яценюк.

"Але зміни до Конституції - це не спринтерський забіг і якщо парламент чимось і може відзначитися в історії, то це прийняттям змін до Конституції, але не з-під поли, не впопихах, а прийняттям зваженої, збалансованої Конституції як документу нації", - наголосив спікер.powered by lun.ua