Україна й Росія домовилися, як боротися з аваріями й лихами

Вівторок, 22 квітня 2008, 08:59

Міністри з питань надзвичайних ситуацій України Володимир Шандра та Росії Сергій Шойгу підписали План спільних дій між двома рятувальними відомствами.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу МНС України, документ було підписано у понеділок у Москві в ході офіційного візиту Шандри.

За даними прес-служби, цей документ передбачає реалізацію міжурядової Угоди про співробітництво у галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих і ліквідації їхніх наслідків на 2008-2009 роки.

Також на переговорах Шандри та Шойгу у Москві йшлося про те, що Україна зацікавлена у створенні в рамках українсько-російської міждержавної комісії "Ющенко-Путін" підкомітету з питань надзвичайних ситуацій.

Зокрема, з такою ініціативою виступив Шандра. Ця пропозиція була підтримана його російським колегою.

Крім того, глави МНС України і Росії обговорили екологічну ситуацію у Керченській протоці.

За даними прес-служби, і Шандра, і Шойгу одностайні в тому, що не слід політизувати ситуацію, а напрацьовувати механізми ефективної співпраці між міністерствами двох країн, щоб подолати наслідки цієї аварії і не допустити подібних ситуацій у майбутньому.

Як відомо, 11 листопада 2007 року в Керченській протоці під час шторму постраждали більше десятка судів. У морі опинилися близько 1,2 тисяч тонн мазуту, а також 6,8 тисяч тонн сірки. Частина мазуту була зібрана на острові Тузла і в Ленінському районі Криму разом з піском. Мазутно-піщана суміш знаходиться в Керченському порту.powered by lun.ua