Україна не будуватиме берлінський мур із Росією

2 перегляди
Субота, 26 квітня 2008, 10:50

Щоб використати шанс на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО у грудні цього року, Україні необхідна політична стабільність.

Таку думку висловив міністр закордонних справ Володимир Огризко в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

"Для того, щоб ми у грудні приєдналися до ПДЧ, нам потрібно зробити дуже серйозні, надзвичайно конкретні кроки з метою поглиблення нашого внутрішнього, державного реформування. І, безумовно, політична стабільність в Україні є одним з найважливіших елементів", — наголосив міністр.

Огризко також відзначив, що НАТО із розумінням ставиться до внутрішніх дискусій в Україні. "Те, що у нас ідуть внутрішні дискусії, мені здається, теж сприймається в НАТО з розумінням, оскільки їм є, з чим порівнювати", — сказав голова зовнішньополітичного відомства.

Він також висловив переконання, що зближення України з НАТО не суперечить положенням договору про дружбу і співпрацю України й Росії.

"Базовий договір і вибір кожною із сторін формули забезпечення своєї безпеки абсолютно між собою не пов’язані. Це абсолютно штучні прив’язки, які під собою не мають жодних підстав", — заявив міністр.

Коментуючи думку про погіршення відносин з Росією у разі вступу України до НАТО, Огризко наголосив: "Думаю, ситуація є надзвичайно простою: Україна стане членом НАТО і буде мати добросусідські відносини з Росією".

"Ніхто не збирається будувати берлінські мури, ніхто не збирається створювати бар’єри між людьми. Це якраз приклади старого мислення, мислення минулого. Ми ж дивимося у майбутнє", - підкреслив міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua