Турчинов очікує від Черновецького фальсифікацій

Субота, 10 травня 2008, 11:54

Перший віце-прем'єр, кандидат від БЮТ на посаду мера Києва Олександр Турчинов вважає, що діюча київська влада використовує адмінресурс у кампанії по перевиборам керівництва столиці й може спробувати їх фальсифікувати.

"Фальсифікація теоретично можлива, тому що та ж київська влада буде друкувати бюлетені, крім того, територіальна комісія знаходиться цілком під їхнім контролем", - сказав Турчинов в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Він відзначив, що доказом цьому є спроба територіальної виборчої комісії зареєструвати "клон" Блоку Юлії Тимошенко на виборах до Київради - "Блок Тимошенко - Київський прорив", що потім було оскаржено в суді.

"Водночас ми не можемо виключати, що можуть бути надруковані додаткові бюлетені. Проте, я думаю, що легко фальсифікувати вибори їм не вдасться. Ми маємо представників у всіх дільничних комісіях і будемо вести паралельний підрахунок голосів", - підкреслив Турчинов.

"Безумовно, ті, хто має можливість проводити вибори й у міськраду і на посаду київського міського голови з крісел нинішньої київської влади, мають серйозну перевагу: під ними працюють комунальні служби, величезна кількість ЖЕКів, двірників, у поштові скриньки впихається всіляка інформація. Крім того, масштабно використовується не тільки традиційний підкуп гречкою, консервами, ковбасами незрозумілої якості, а й бюджетні гроші Києва", - сказав Турчинов.

Зокрема, за його словами, "змушують виплачувати премії медикам і вчителям за рахунок ресурсів IV кварталу".

Відповідаючи на питання про можливий зрив перевиборів, Турчинов відзначив, що в цьому може бути зацікавлене лише діюче керівництво столиці. "Зірвати вибори можуть, безумовно, тільки представники діючої київської влади", - сказав він, додавши, що не бачить "реальної загрози зриву" виборів.


powered by lun.ua