Газ для населення подорожчає. Але трохи пізніше

Понеділок, 12 травня 2008, 10:59

Подорожчання газу для населення, яке мало відбутися ще 1 травня, не відбулося навіть 8 травня, коли на засіданні Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) мали затвердити підвищення роздрібних цін на газ для населення, заплановане Кабміном.

Засідання Нацкомісії відбулося, але питання подорожчання газу навіть не розглядали, пише "Сегодня".

"У порядку денному засідання Комісії на 8 травня питання про подорожчання газу не було. Наскільки мені відомо, причини суто технічні – питання просто не готове до розгляду", - заявила газеті заступник голови прес-служби НКРЕ Олена Слободянюк.

За її словами, газ неодмінно подорожчає на обіцяних 3-5%, як тільки усе буде готове. Точної дати поки немає, але, швидше за все, це відбудеться до кінця місяця.

Єдина розрада, що газ буде дорожчати "заднім числом". Тобто, пояснює видання, нам не доведеться, наприклад, у червні заплатити різницю ще й за травень. "Виключено. Ніхто не буде збільшувати відсоток підвищення тарифів умовно з 3% до 6%", - заявив керівник прес-служби НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

На думку директора енергетичних програм центру ім. Разумкова Володимира Саприкіна, подорожчання газу для населення – питання одного-двох тижнів.

"Попереду ще більше половини травня, ціни підняти встигнуть. Подорожчання це цілком обґрунтоване, і зробити це треба було ще торік. Просто потрібно супроводжувати це збільшенням адресної допомоги нужденним прошаркам населення", - каже Саприкін.

Раніше уряд Юлії Тимошенко постановою від 9 квітня рекомендував із 1 травня щомісячне підвищення цін на 3% для тих, хто спалює в рік менше 2500 куб. м і на 5% - для тих, хто спалює понад 12 000 куб. м.

Найбільш відчутним стане підвищення для власників приватних будинків, у яких на обігрів будинку може піти саме близько 12 тис. кубометрів у рік, а то й більше. До кінця року газ стане для них майже на чверть дорожчим.

Також газ подорожчає і для підприємств теплокомуненерго, що, за розрахунками комунальників, призведе до зростання тарифів на опалення і гарячу воду під кінець року мінімум на 15%.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua