Потягатися за скандальний Одеський завод зважилися 4 компанії?

Понеділок, 12 травня 2008, 20:35

Заявки на купівлю 99,52% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" на приватизаційному конкурсі, призначеному на 20 травня, подали чотири претенденти.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в уряді.

"Подали заявки і перерахували застави чотири компанії, у тому числі нерезиденти", - сказав співрозмовник у понеділок ввечері після завершення терміну прийому заявок.

Водночас у прес-службі ФДМ заявили, що конкурс з продажу "ОПЗ" скасований і заявки на участь в ньому не приймаються, повідомляє УНІАН.

Україна 20 лютого офіційно оголосила відкритий конкурс з елементами аукціону з продажу пакета акцій ВАТ "ОПЗ" у розмірі 99,52% акцій з початковою ціною 3 млрд. грн.

Конкурс мав відбутися за 75 днів після дати оголошення. Крок збільшення ціни при його проведенні встановлений у розмірі 30 млн. грн.

Ющенко в середині квітня призупинив рішення уряду про затвердження умов приватизації "ОПЗ", пояснивши своє рішення недоцільністю продажу в складі заводу комплексу із перевалки аміаку, що є завершенням аміакопроводу Тольятті-Одеса.

Хоча в порівнянні з умовами приватизаційного конкурсу, оголошеного в серпні 2007 року і також припиненого президентом, у новому конкурсі закріплена норма про безперешкодний доступ експортерів до комплексу перевалки, голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко своїм наказом скасувала конкурс.

Крім того ФДМ повернув заставу пов'язаному з російським ВАТ "Сибур-Минеральные удобрения" ТОВ "Азот-Сервіс".

Прем'єр Юлія Тимошенко потім заявила, що Окружний адміністративний суд Києва 24 квітня призупинив указ президента щодо "ОПЗ".

Прем'єр також повідомила, що фактично фонд очолює член фракції БЮТ Андрій Портнов, призначений урядом в.о. голови ФДМ замість відстороненої з цієї посади на час службового розслідування Семенюк-Самсоненко.

Портнов відновив конкурс з "ОПЗ" у зв'язку з ухвалою Окружного адміністративного суду Києва від 24 квітня. Відповідне оголошення вийшло в газеті "Відомості приватизації" від 26 квітня.

Конкурс буде проведений у Великому залі Кабінету міністрів 20 травня, прийом заявок на нього проводився до 12 травня в шостому під'їзді Кабінету міністрів.

Антимонопольний комітет України одержав 12 заяв на право купівлі "ОПЗ", зокрема, від компаній Orascom (Єгипет), Yara International (Норвегія), АТ "Нітроферт" (Естонія, підконтрольне Group DF Дмитра Фірташа), ТОВ "Дев'ятий елемент", ТОВ "Азот-Сервіс", ВАТ "Єврохім", ВАТ "Акрон" (усі - Росія).

Крім того заяви направили українські компанії ВАТ "Азот" і ВАТ "Укрінвест", підконтрольні бізнесмену Олександру Ярославському, ВАТ "Дніпроазот", що контролюється співвласниками Приватбанку, ТОВ "Нафтохімімпекс", що близьке бізнесмену Костянтину Жеваго, і маловідоме ТОВ "Нортима".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua