Польща чекає від України конкретних кроків у спільній справі

Вівторок, 13 травня 2008, 13:12

Польща розпочне добудову нафтогону "Одеса-Броди" по своїй території, коли Україна остаточно відмовиться від реверсного використання нафтопроводу.

Про це сказав посол Польщі в Україні Яцек Ключковські, спілкуючись з журналістами під час міжнародної конференції з енергетичної безпеки, повідомляє "Німецька хвиля".

Польща не гальмує подальше будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" до Плоцька, каже Ключковські.

Водночас, польська сторона хоче пересвідчення, що постачальники готові качати нафту саме цим трубопроводом, і очікує підписаних контрактів з постачальниками нафти.

"Є досить серйозні обіцянки, і ми вдячні азербайджанській стороні, що вона заявляє про можливість постачання нафти. Але ж ми не живемо в соціалістичній економіці. Це треба підписати економічно-комерційні контракти і будемо працювати", - сказав Ключковські.

Польський посол зауважив, що його країна жадає від українських партнерів конкретних кроків з відміни реверсного режиму використання нафтогону "Одеса-Броди".

При цьому Ключковські додав, що, на замовленням міжнародної компанії "Сарматія", найближчим часом завершиться розробка техніко-економічного обґрунтування подальшого будівництва трубопроводу.

На переконання дипломата, зараз, навіть без добудови, нафтогін може постачати нафту в аверсному режимі.

Ключковські підкреслив, що Польща вже готова протестувати прокачку азійської нафти на захід через південну гілку нафтопроводу "Дружба".

powered by lun.ua