Богатирьова назвала Лужкова небезпечним адвокатом з минулого

Вівторок, 13 травня 2008, 14:12

Секретар РНБО Раїса Богатирьова сподівається, що заява мера Москви Юрія Лужкова щодо Севастополя не відображає офіційної позиції Росії.

Такий коментар Богатирьової у вівторок наводить прес-служба РНБО.

Раїса Богатирьова висловила переконання, що необачні висловлювання мера Москви не відображають офіційної позиції керівництва Російської Федерації, йдеться в повідомленні прес-служби.

"Фактично, під сумнів поставлено не тільки традиційні добросусідські відносини між Україною та Росією, але й базис стосунків між нашими країнами - Договір про дружбу і співробітництво", - заявила Богатирьова.

"Подібні заяви можна списати на емоції, однак неможливо їх виправдати з позицій національних інтересів ані України, ані Росії", - додала вона.

За словами Богатирьової, такі заяви "спотворюють спільні цінності наших народів, штучно формують образ ворога, відволікають від пошуків відповідей на спільні виклики".

"Сьогодні вже стає небезпекою для наших народів постійне використовування адвокатів з минулого. Треба більш відповідально планувати і творити передбачуване і мирне майбутнє", - наголосила вона.

Вона також сподівається, що ці заяви не знайдуть підтримки серед політиків та громадян дружньої сусідської держави, яка є одним із гарантів державного суверенітету та територіальної цілісності України відповідно до міжнародного Договору щодо ядерного роззброєння України.

Богатирьова також висловила впевненість, що на реальний стан стосунків між двома державами впливатиме робота Українсько-Російської міждержавної комісії (секретарем Української частини якої вона є), а не гучні заяви окремих політиків з обох сторін.

"Нам треба здолати спочатку ворога, який живе в нас самих. Решту зробить історія. Немає таких сил і окремих людей, які могли би посварити наші великі народи" - наголосила Богатирьова.powered by lun.ua