Киянам подадуть "мерів" на метрових бюлетенях

Середа, 14 травня 2008, 10:44

Київська міська територіальна виборча комісія має намір виготовити 4 316 616 бюлетенів для голосування на виборах мера Києва і Київради 25 травня.

Про це повідомила голова тервиборчкому Галина Білик, пише "Сегодня" з посиланням на "Українські новини".

За словами Білик, комісія передала поліграфічному комбінату "Україна" макети бюлетенів для їх виготовлення.

Зокрема, комісія замовила виготовлення 2 158 308 бюлетенів по виборах мера і стільки ж по виборах Київради. Така кількість бюлетенів розрахована з урахуванням кількості виборців, що проживають у столиці, і додатково 2% резервних.

Розмір бюлетеня для виборів мера Києва складає 100 х 19,5 см, а для виборів Київради - 81 х 19,5 см.

Вартість виготовлення одного бюлетеня по виборах мера складає 0,48 гривні, а по виборах Київради - 0,56 гривні. Таким чином, сукупний кошторис виготовлення всіх бюлетенів складає близько 2,245 млн. гривень.

За словами Білик, для друку бюлетенів буде витрачено близько 70 тонн паперу.
Бюлетені матимуть кілька ступенів захисту, у тому числі мікрошрифти, орнамент та антисканерні сітки.

Комісія прогнозує завершення виготовлення бюлетенів до 19 травня, тому що не пізніше ніж за 3 дні до виборів бюлетені необхідно доставити на виборчі дільниці.

На даний момент бюлетень по виборах мера нараховує 76 кандидатів, по виборах Київради - 37 партій і блоків.

Однак Білик допустила, що комісія може встигнути внести зміни в бюлетені, якщо вони ще не будуть видрукувані, а вона зніме з реєстрації когось із кандидатів.

Якщо ж зняття з реєстрації відбудеться після друку бюлетенів, то дільничним комісіям доведеться вручну проставляти штами "Вибув" напроти кандидата чи партії в кожному бюлетені.

Як відомо, вибори мера Києва й Київради відбудуться 25 травня. Для виборів мера Києва і Київради в березні 2006 року тервиборчком виготовив 4,214 млн. бюлетенів.

powered by lun.ua