Ющенко доручив Тимошенко за півтора місяці домовитися з Росією про газ

П'ятниця, 16 травня 2008, 11:08

Президент Віктор Ющенко просить уряд не пізніше липня цього року досягти чітких і прозорих домовленостей з російськими партнерами щодо оптимального балансу газу і ціни на 2009 і наступні роки.

Про це йдеться в щорічному посланні президента до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє положення України, опублікованому в п'ятницю в "Урядовому кур'єрі", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми в цілому врегулювали найгостріші проблеми поточного року. Тепер необхідно визначити оптимальний баланс газу і ціни на 2009 і наступні роки. Я прошу уряд продовжити переговори з російськими партнерами, щоб не пізніше липня цього року досягти чітких і прозорих домовленостей", - йдеться в посланні.

Ющенко підкреслив, що "наші пріоритети - мінімальна і прогнозована ціна на імпортний газ і прямі відносини з міжнародними партнерами й ефективна, прибуткова робота НАК "Нафтогаз України".

Крім того, серед першочергових задач - "результативне проведення базових переговорів з Європейським Союзом, належне втілення планів співпраці зі стратегічними партнерами і сусідніми державами, зосередження на проектах регіональної взаємодії від Балтії до Каспію і посилення нашої присутності на ринках Азії, Африки, Південної Америки".

Ющенко підкреслив, що як глава держави гарантує дотримання законодавчо визначеного зовнішньополітичного курсу України. "Спроби ревізії - безперспективні" - зазначається в посланні.

Президент також назвав базовим завданням в сфері економіки збереження макроекономічної стабільності як передумови для структурних реформ і гарантії, що соціальні зміни не будуть знецінені.

Ющенко підкреслив, що орієнтирами повинні стати: економічно безпечний і прогнозований рівень інфляції, прогнозований курс гривні, зважена монетарна лінія і строгий контроль за дефіцитом національного бюджету.

Серед стратегічних завдань  президент назвав продовження економічного зростання на рівні не менше 7% щорічно, системна зміна структури економіки, створення високооплачуваних робочих місць, підвищення доходів людей.

"Україні потрібна економіка росту. За умови цілеспрямованої і наполегливої праці ми здатні за десятиліття пройти шлях, який розвинуті країни проходили за сторіччя", - йдеться в посланні.powered by lun.ua