Балога пригрозив Тимошенко вилученням з поля

Понеділок, 19 травня 2008, 11:34

Глава секретаріату президента Віктор Балога відзначає відсутність прогресу у боротьбі уряду з інфляцією.

"Об'єктивний аналіз економічних тенденцій останнього місяця свідчить, що інфляція у травні становитиме 1,5 - 1,6 %, тобто вдвічі більше за найгірший показник кількох попередніх років", - цитує Балогу в понеділок прес-служба президента.

За його словами, заяви прем'єра Юлії Тимошенко про уповільнення темпів зростання інфляції не слід сприймати як свідчення того, що урядові вдалося подолати негативні явища в економіці. "Адже останні сім років із квітня по серпень інфляція була або близька до нуля, або в країні фіксувалася дефляція", - зазначив глава секретаріату.

"Уряд разом із Національним банком намагаються обмежити обіг гривні, що призводить до дефіциту готівки та різкого здорожчання кредитів аж до припинення кредитування, зокрема, сільського господарства. У свою чергу, це провокує чергові сплески інфляції", - констатує Балога.

За його словами, "мало оптимізму і в рапортах уряду про значне зростання доходів громадян".

Він відзначив, що доходи збільшуються втричі швидше, ніж валовий внутрішній продукт. "Коло замикається: невиправдано збільшені доходи розкручують інфляцію, яка, у свою чергу, з'їдає значну частину цих доходів. Враховуючи плани Кабміну спрямувати кошти від приватизації в готівковий обіг, можна упевнено прогнозувати посилення інфляційних чинників", - сказав він.

Глава секретаріату наголосив, що антиінфляційним законом в країні є державний бюджет, зміни до якого мали бути ухвалені ще в березні.

"Кожен пенсіонер щомісяця втрачає 50 гривень - такий інфляційний податок платять найменш захищені категорії громадян. З урахуванням травневого прогнозу інфляції ця цифра становитиме вже 60 гривень", - наголосив Балога.

"Президент Віктор Ющенко вже говорив про "жовту карту" уряду за інфляцію. Нагадаю футбольні правила: після другого "гірчичника" настає вилучення з поля", - сказав він.


powered by lun.ua