ЄС чекає від України письмових гарантій

Середа, 21 травня 2008, 09:55

Європейський союз досі не отримав від України письмових гарантій відносно призупинення експорту соняшникової олії до країн ЄС до закінчення розслідування інциденту із забрудненою олією.

Про це "Німецькій хвилі" повідомили в Єврокомісії.

Представниця Європейської комісії Ніна Пападулакі наголосила, що українська влада вже надала інформацію про перебіг розслідування інциденту та спроби встановити першоджерело забруднення соняшникової олії.

Одначе, письмових гарантій щодо тимчасового зупинення експорту, як того вимагав Брюссель, з Києва досі не надійшло.

За словами Пападулакі, у Брюсселі сподіваються, що відповідь української сторони, яка мала б з’явитися до вечора вівторка, все ж надійде.

"В іншому разі усі опції відкриті. Аж до введення заборони на імпорт олії. Але жодного рішення ще не прийнято. Ми чекаємо від української влади останнього клаптику інформації і гарантій", - зазначила Пападулакі.

У приватних розмовах працівники європейського апарату, які курують цю справу, кажуть, що Київ має бути зацікавлений у якнайшвидшому завершенні розслідування, адже це допоможе мінімізувати вірогідні негативні наслідки для іміджу української експортної продукції.

Тим часом, скандал із українською олією залишається однією з головних тем публічних дискусій у Греції. У вівторок через "олійний скандал" у відставку пішов голова грецького Управління харчової безпеки Евангелос Лазос, зазначає "Німецька хвиля".powered by lun.ua