Пукшин пояснив, чому натравив Медведька на Жванію

Середа, 21 травня 2008, 13:08

Заступник глави секретаріату президента Ігор Пукшин називає своїм прямим обов’язком звернення до Генпрокуратури щодо незаконної видачі паспорта громадянина України народному депутату Давиду Жванії.

Як заявив Пукшин, він зобов'язаний реагувати на інформацію про факти порушення законодавства, кого б вони не стосувалися, повідомляє прес-служба президента.

"Якщо є факти порушення чинного законодавства, і вони підтверджені документами, як у випадку з народним депутатом Верховної Ради України Давидом Жванією, це є мій прямий обов'язок звернути на це увагу Генеральної прокуратури", - сказав Пукшин.

Тому він направив листа до Генпрокуратури із проханням невідкладно здійснити перевірку із цього питання і поінформувати секретаріат президента для доповіді глави держави, оскільки ця ситуація стосується народного депутата.

Відповідно до цього листа, ГПУ має здійснити перевірку не лише дій Жванії, а й працівників органів внутрішніх справ, які видали паспорт громадянина України Жванії на підставі рішення Радянського районного суду міста Києва від 30 вересня 1999 року.

Пукшин відзначив, що рішення суду не надавало працівникам органів внутрішніх справ юридичних підстав для видачі паспорта громадянина України.

У рішенні суду, за його словами, не вказано точної дати та місяця 1991 року, з якої Жванія проживає в Україні. Так, за умови приїзду його в Україну і постійного проживання після 13 листопада 1991 року, він не міг бути громадянином України у зв'язку із визначенням належності до громадянства України. Також суд не підтвердив факт постійного проживання особи в Україні на 24 серпня 1991 року (дня встановлення незалежності України) або на 13 листопада (дата набуття чинності закону України "Про громадянство України").

Пукшин зазначив, що він припускає наявність непоодиноких випадків порушень законодавства щодо набуття громадянства України, особливо на початку становлення української державності. Однак він здивований, що саме народні обранці не подають приклад неухильного дотримання і поваги до закону.

Заступник глави секретаріату підкреслив, що направлений ним лист до ГПУ є реакцією на публікації в електронних та друкованих засобах масової інформації, в яких були наведені згадані документи.

powered by lun.ua