Росія готується підняти питання Севастополя?

Понеділок, 26 травня 2008, 15:10

Спікер Ради Федерації Сергій Миронов вважає, що питання перебування Чорноморського флоту на території Севастополя вимагають правового регулювання.

"Я дав доручення профільним комітетам Ради Федерації подумати про доцільність підготовки законопроекту про Чорноморський флот", - повідомив журналістам Миронов.

При цьому він ухилився від відповіді на питання, чи йде мова про повернення Севастополя Росії у випадку, якщо стане питання про виведення ЧФ із території України, відзначивши лише, що "тут є деякі правові підстави".

Миронов заявив, що негативно ставиться до того, що Україна приймає рішення про виведення до травня 2017 року Чорноморського флоту, для перебування якого там "є всі правові підстави".

"Зараз говорити про виведення з боку президента Ющенка нелогічно і передчасно. І сьогодні треба говорити не про виведення, а про сам договір", - вважає Миронов.

Якщо, за його словами, українське керівництво буде й далі наполягати на виведенні, то російська сторона може порушити питання, "на якому праві Севастополь, місто російської доблесної військової слави, нерозривно пов'язаний з історією Росії, знаходиться на території чужої держави. Де правові підстави для цього".

Миронов пропонує вивчити це питання найуважнішим чином. "До мене звертається безліч громадян, які в такий спосіб висловлюють свою думку, і якщо українська влада ставить у такий спосіб (про виведення ЧФ), то чому ми не можемо також порушити питання по Севастополю. Я поділяю позицію наших співгромадян", - підкреслив Миронов.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua