Томенко: "Мільярд на апарат президента – надто велика розкіш"

Вівторок, 27 травня 2008, 14:56

Верховна Рада має проаналізувати діяльність та фінансування Державного управління справами при президенті, переконаний член фракції БЮТ Микола Томенко.

Про це він заявив журналістам у Дніпропетровську, повідомляє прес-служба депутата.

Томенко повідомив, що на наступного сесійного тижня у Верховній Раді пріоритетними будуть економічні питання, які будуть пов'язані з ухваленням програми приватизації, соціально-економічних законів та змін до державного бюджету.

За його словами, уряд "зараз готує радикальні пропозиції стосовно зменшення видатків на утримання органів державної та місцевої влади".

Томенко заявив, що наполягатиме на тому, щоб парламентом була схвалена оптимізація фінансування структур державної влади.

Зокрема, депутат підтримав ініціативи президента щодо необхідності розпочати реальну боротьбу з корупцією в Україні та запропонував почати цю роботу з Державного управління справами при президенті.

"Велика розкіш для бідної країни витрачати більше мільярда гривень на апарат президента", - пояснив Томенко.

Він нагадав обіцянку кандидата у президенти Віктора Ющенка зменшити бюджетні витрати на утримання органів влади та навести лад із державними резиденціями.

"Ненормально, коли кожний губернатор сьогодні хоче побудувати резиденцію для президента. Якщо така ненормальна тенденція не зупиниться, у нас президентські резиденції скоро будуть у кожному сільському районі", - сказав Томенко.

"Очевидно, парламент мусив би проаналізувати діяльність та фінансування ДУСі і не просто скоротити його, а зупинити бізнесову діяльність цієї структури", - вважає депутат.

Стосовно президентських резиденцій Томенко зауважив, що у цивілізованих країнах такі резиденції є відкритими для всіх і вони приносять кошти до бюджету, а не є таємними та не утримуються за кошти платників податків, як в Україні.

powered by lun.ua