Яценюк пропонує заспівати конституційну пісню спочатку

Середа, 28 травня 2008, 11:40

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк висловлюється за необхідність по-новому розпочати процес внесення конституційних змін у питанні діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях.

Про це він сказав, відкриваючи засідання консультативно-дорадчої ради в Одесі, де спікер перебуває з робочою поїздкою, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Яценюк зазначив, що в Україні назріла необхідність завершення політичної реформи, а саме завершення процедури внесення змін до Конституції, що стосуються унормування діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях.

"Мова йде про концептуальну зміну функцій і повноважень обласних державних адміністрацій і про формування виконавчих комітетів при органах місцевого самоврядування. Це і є завершення політреформи на місцевому рівні", - сказав спікер.

За його словами, законопроект про внесення змін до Конституції № 3207, який перебуває на розгляді у Верховній Раді, навряд чи може бути прийнятий парламентом з огляду на неможливість завершення політреформи у відповідності до цього документу.

Яценюк вважає, що процес внесення конституційних змін треба починати з самого початку: "Ми маємо перейти до кардинальної зміни функцій і ролі органів місцевого самоврядування та обласних державних адміністрацій".

"Я особисто виступаю за контрольні та наглядові функції обласних державних адміністрацій і за перехід функцій щодо формування і виконання місцевого бюджету до виконкомів", - зазначив голова Верховної Ради.

У цьому контексті Яценюк наголосив, що політичні сили мають досягти домовленостей, щоб по-новому розпочати процес конституційних змін у цьому питанні: "Треба розпочинати новий діалог у цьому плані".
powered by lun.ua