Яценюк розповів, як через скупку землі формується нова каста олігархів

Середа, 28 травня 2008, 18:10

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк переконаний, що зняття мораторію на продаж землі має супроводжуватися цілим рядом обмежень.

Про це він сказав, виступаючи на нараді з представниками органів місцевого самоврядування Одеської області, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Яценюк зазначив, що відповідні обмеження мають бути закріплені на законодавчому рівні: "Я вважаю, той, хто буде володіти землею, той буде володіти і державою".

"І я змушений погодитись, що земля сьогодні в Україні є не тільки економічною категорією, земля – предмет впливу на долю української держави", - додав він.

Тому, за словами Яценюка, по-перше, має бути запроваджена норма про заборону нерезидентам володіти землею сільськогосподарського призначення.

По-друге, сказав голова Верховної Ради, держава повинна бути агентом і не допускати можливості спекуляцій на земельному ринку.

По-третє, земля повинна мати цільове призначення. "За використання землі за нецільовим призначенням держава повинна мати право відповідним чином позбавляти власника його земельної ділянки", - підкреслив він.

Яценюк зазначив, що незважаючи на мораторій, "іде скупка землі". "Через судові рішення нотаріусів формується нова каста українських олігархів", - сказав він.

"Ми знімемо мораторій, а продавати нічого. Тому чітке законодавче обмеження прав власності на землю - це те, на чому я обов'язково наполягатиму в парламенті", - додав спікер.

powered by lun.ua