"Народна самооборона" не розуміє, чим завинив Луценко

Четвер, 29 травня 2008, 09:15

"Народна самооборона" закликає Генеральну прокуратуру "проявити громадську мужність" і не виконувати "політичне замовлення" з боку секретаріату президента по відношенню до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Натомість, "Народна самооборона" закликає Генпрокуратуру "свої професійні дані використати на реальну боротьбу із злочинністю в нашій державі", йдеться у зверненні "Народної самооборони" до Генеральної прокуратури, оприлюдненої прес-службою руху.

У ньому "Народна самооборона", зокрема, нагадує, що за Конституцією України, ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення, а також обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях – усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

"Хочемо нагадати вам, що 9 вересня 2006 року, за підписом командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-полковника А.Я. Торопчина, видано наказ з метою ефективного планування льотної підготовки в 2006 році. Згідно з цим наказом, встановлено середні норми річного нальоту для всіх міністерств та установ (в тому числі МВС України). Для літаків АН-24, АН-72 (на яких здійснював переліт Луценко Ю.В. як міністр внутрішніх справ України), встановлена середня річна норма нальоту – 45 годин. Враховуючи, що на таких літаках задіяні чотири екіпажі – це 180 годин на рік. Для того, щоб льотний склад не втрачав кваліфікації, в обов’язковому порядку він має налітати 180 годин, якщо кількість годин буде нижча, льотчиків дискваліфікують", - йдеться у зверненні.

"Яким чином будуть використані 180 годин у повітрі, вирішують керівники МВС та ГУВВ: чи здійснення польоту над Києвом, чи перевезення міністра або інших посадових осіб, тому що до виконання норм не має ніякого відношення. Керівництвом МВС та ГУВВ для здійснення службових поїздок було використано саме такий ресурс, який не завдав жодних фінансових збитків державі, оскільки такі рейси заздалегідь були закладені як збиткові", - додає "Народна самооборона".

За її твердженням, звинувачення ЗМІ у здійсненні Луценком кримінального правопорушення під час робочої поїздки з Криму до Полтави "є абсурдом". "Мільйони телеглядачів могли спостерігати у 2006 році трансляцію Сорочинського ярмарку, який відвідали начальники всіх УМВС України, оскільки їх перебування там, було пов’язане з проведенням наради керівного складу на чолі з міністром внутрішніх справ", - зазначає НС.

"Згідно з наказом МВС № 333 від 16 квітня 2005 року щодо розподілу функціональних обов’язків першого заступника міністра та заступників міністра внутрішніх справ, міністр внутрішніх справ є політичною фігурою та цивільною особою. За Внутрішніми військами МВС був закріплений один із заступників міністерства, який відповідно до наказу контролює та координує діяльність Головного управління Внутрішніх військ МВС, видає накази щодо підготовки літаків до польотів за рахунок льотного ресурсу, в тому числі по фактам висунутих звинувачень Ю. Луценку", - йдеться у зверненні.

"НС" також зазначає, що звинувачення, яке ГПУ "намагається висунути" Луценку, згідно зі статтею КК "Зловживання владою або службовим становищем" передбачає: по-перше, тяжкі наслідки або істотну шкоду, зокрема великі збитки державі; по-друге, корисливі мотиви, тобто отримання особистої вигоди. За твердженням "НС", ні того, ні іншого не було. "У даному випадку державі не завдано збитків, а корисливість у кримінальному праві – це незаконне прагнення до отримання матеріальної (майнової) вигоди без затрат власної суспільно корисної праці", - пояснює "Самооборона".


powered by lun.ua