Україна підтримує єврорегіон довкіл Чорного моря

Четвер, 29 травня 2008, 12:40

Україна підтримує створення Чорноморського єврорегіону.

Про це заявив міністр регіонального розвитку і будівництва Василь Куйбіда, виступаючи на 15-й сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи в Страсбурзі, повідомляє прес-служба уряду.

"Україна активно підтримує одну з останніх ініціатив Конгресу Ради Європи про створення нового єврорегіону в басейні Чорного моря", - наголосив міністр.

Він зазначив, що на сьогодні в Україні діє 6 єврорегіонів: "Буг" (Україна, Польща, Білорусь), Карпатський єврорегіон (Україна, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія), "Нижній Дунай" (Україна, Молдова, Румунія), "Верхній Прут" (Україна, Молдова, Румунія), "Дніпро" ( Україна, Росія, Білорусь) та Слобожанщина (Україна, Росія), а 19 регіонів України, що займають 77% усієї території країни, є прикордонними.

Куйбіда також додав, що українські області вже є активними учасниками багатьох спільних трансграничних проектів у рамках фінансової допомоги Європейського Союзу, зокрема, в рамках Європейської політики сусідства.

"Я б хотів відзначити, що західні сусіди України (Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина) ефективно використовували своє членство в Раді Європи для вступу до Євросоюзу, що є хорошим прикладом і для нашої держави", - підкреслив український міністр.

Він додав, що 30 червня цього року Україна спільно з Конгресом проводитиме у Чернігові представницький міжнародний захід, де обговорять актуальні питання розвитку транскордонного та міжрегіонального співробітництва в контексті розширення Європейського Союзу та реалізації нової політики добросусідства.

Як відомо, Конгрес регіональних і місцевих влад Ради Європи в 2006 році виступив з пропозицією створити Чорноморський єврорегіон. Створення цього регіону, за ідеєю, має сприяти розвитку демократії і належного управління, а також сприяти посиленню безпеки і стабільності в цьому регіоні.


powered by lun.ua