У Тимошенко збираються створити аналог "911"

Четвер, 29 травня 2008, 14:10

Кабінет міністрів створив робочу групу з підготовки до створення служби екстреного виклику "112".

Про це журналістам заявив міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Учора (28 травня) було прийнято розпорядження Кабінету міністрів, яким Міністерство надзвичайних ситуацій було офіційно призначене відповідальним за створення служби "112". Створено робочу групу під моїм керівництвом", - сказав Шандра.

Крім того, кожне відомство має надати свої пропозиції й умови для того, щоб можна було ефективно працювати при створенні єдиного номера екстреного виклику.

Також Шандра повідомив, що планується впровадити в діяльність цієї служби систему "п'ятого покоління", що тільки починає працювати в Європі.

Разом з тим, міністр не зміг назвати точну суму, що потрібна для створення єдиного номера "112", однак, підкреслив, що орієнтовно, це потребуватиме 650 млн. грн.

Шандра як приклад навів цифри, згідно з якими витрати на 1 людину у західних країнах становлять 2 євро. Але, за його словами, в Україні це може бути дешевше.

"Це (фінансові витрати) залежить від того, яке це буде покоління і на скільки воно буде сучасним", - уточнив він.

За словами міністра, вже є сучасна техніка, сервери, що за 1 секунду можуть обробити 1 тис. дзвінків.

Також міністр додав, що після обговорення технічних умов створення служби, буде розроблено проект програми.

"Ми працюємо, розробляємо наші пілотні проекти у Львові, Києві і Харкові", - пояснив Шандра, додавши, що МНС активно вивчає досвід роботи системи "112" у Європі.powered by lun.ua