Росія посилить свій флот у Криму "відповідно до бойового призначення"

П'ятниця, 30 травня 2008, 12:18

Російський Чорноморський флот після завершення термінів оренди на території України буде збережений, заявив головком ВМФ РФ адмірал Володимир Висоцький.

"Що буде потім (після 2017 року) - Чорноморський флот збережеться в будь-якому випадку, мова йде про його розвиток", - сказав головком у коментарі "Інтерфакс-Україна" у Бішкеку.

"Ми будемо посилювати його (флот) відповідно до його бойового призначення, паралельно з цим ми будемо займатися розвитком опорних пунктів на Кавказькому напрямку", - наголосив головком.

Водночас Висоцький зазначив, що Росія не розглядає питання про виведення з території України ЧФ до закінчення терміну оренди бази в Севастополі.

"Ми сьогодні не порушуємо питання про виведення флоту до 2017 року. Ця точка зору не викликає сумнівів", - сказав головком.

"Я сам несу відповідальність і розумію, щоб при вирішенні цього питання взаємні інтереси Росії й України були враховані", - додав Висоцький.

"Я стою на тій позиції, що ніхто, у тому числі керівництво України, не порушує питання про виведення Чорноморського флоту, воно обговорюється окремими особистостями, у пресі, у Раді, але не було жодного робочого засідання уповноважених органів, пов'язаних із прийняттям рішень з питання про виведення флоту до 2017 року", - сказав головком.

За словами Висоцького, "базова угода дає Росії можливість мати в Севастополі до 100 бойових кораблів, а маємо 35, чисельний склад може доходити до 25 тис., а ми маємо 11,5 тисяч".

"Що заважає нам доукомплектувати існуючу кількість до базової?", - запитав головком, додавши: "Ми це питання не ставимо".

"У нас там (на Чорному морі) можуть з'явитися моменти, що ми можемо парирувати використанням Чорноморського флоту, причому це стосується не тільки Чорного моря, але і Середземного", - сказав адмірал.

Він також повідомив, що Росія "розглядає питання про базу в Середземному морі". "Росія має стратегічні інтереси у Світовому океані, і вона буде їх розвивати", - наголосив головком.

powered by lun.ua