Тимошенко сподівається на гальмування

Середа, 11 червня 2008, 09:56

Уряд Юлії Тимошенко сподівається на різке гальмування інфляції – 11 червня на розгляд Кабміну буде винесено новий прогноз на 2008 рік – інфляція не перевищить 15,3%.

Таким чином, до грудня ціни мають зрости не більше ніж на 0,6%, пише "Комерсант-Україна".

У середу Кабінет міністрів має намір затвердити зміни в постанову №976 від 27 липня 2007 року, яка містить основні прогнозні макропараметри економічного розвитку України в 2008 році, що впливають на розмір доходів і витрат держбюджету.

Уряд Тимошенко раніше вже коректував макропрогнози, але тоді один із ключових індикаторів – прогноз інфляції в 9,6% – не мінявся. Тепер же, як стало відомо газеті, Кабмін вирішив погіршити прогноз зростання споживчих цін у 2008 році до 15,3%.

Рішення Кабміну вимушене, адже річний прогноз інфляції був перевищений ще за підсумками I кварталу, а зростання цін за січень-травень склав уже 14,6%.

Незважаючи на це, Кабмін, як слідує з проекту постанови, у II півріччі очікує гальмування інфляції вдвічі – до 15,3% (зараз середньорічний рівень інфляції складає 31,1%). До слова, ще в понеділок міністр економіки Богдан Данилишин зробив журналістам інший прогноз: інфляція в 2008 році не перевищить торішній показник – 16,6%.

У Мінекономіки у вівторок не прокоментували, яким чином уряд має намір домогтися того, щоб зростання цін у найближчі сім місяців не перевищив 0,6%.

Як відомо, дефляція влітку останній раз спостерігалася в 2004 році (у серпні), а восени й у грудні ціни не знижувалися жодного разу з 1991 року. Але навіть такий оптимістичний прогноз може схвалити Нацбанк.

Заступник голови НБУ Олександр Савченко у вівторок заявив, що вони очікують інфляцію на рівні 15-16% унаслідок гарного врожаю. "Ми домоглися зменшення інфляції. Нас критикували за зміну офіційного курсу, але результат говорить сам за себе. Інфляція знизилася в травні майже в двічі. Ми вважаємо, що в основному це заслуга Нацбанку", - заявив він.

Мінекономіки розраховує на підтримку НБУ і надалі. У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що виконання прогнозу в 15,3% залежить від "ефективного застосування пакету антиінфляційних заходів, погоджених Кабміном і Нацбанком".

Але й інші нові прогнози Кабміну виглядають непереконливо. Так, індекс цін виробників промислової продукції збільшений з 19,2% до 24,6%. Але, щоб виконати цей річний прогноз, промисловим цінам залишилося зрости усього на 0,2%. На цьому тлі уряд очікує зростання прибутковості промислових підприємств і погіршення зовнішньоторговельного сальдо з $9,2 млрд до $13,7 млрд при незмінному валютному коридорі 4,95-5,25 грн/$ (зараз долар коштує 4,8515 грн), зазначає видання.
powered by lun.ua