Яценюк каже, що вже час зробити непопулярний крок

Четвер, 12 червня 2008, 15:53

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк виступає проти посилення ролі місцевих державних адміністрацій.

Про це він сказав у Львові під час зустрічі з представниками виконавчих органів Львівської області, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Я не бачу необхідності надавати місцевим державним адміністраціям повноважень щодо скасування актів органів місцевого самоврядування. Це компетенція виключно прокуратури", - заявив спікер.

За його словами, "якби такі повноваження кардинально змінили систему місцевого самоврядування, якби вони привнесли додатковий фінансовий ресурс в область, додатковий кадровий потенціал, додаткові плюси для соціального забезпечення, тоді нема проблем - а просто перетягувати ковдру сенсу немає".

Голова Верховної Ради також зазначив, що у процесі реформування місцевого самоврядування дуже важливим є створення виконкомів в органах місцевого самоврядування: "Це правильний крок".

Яценюк висловився за формування префектур з органів місцевих державних адміністрацій, які б "мали потужні наглядові функції з контрольними повноваженнями, які здатні від імені держави контролювати територію, але з чітко визначеними повноваженнями".

Голова Верховної Ради висловив думку, що фінансовий ресурс треба передати виконкомам місцевих рад. "Інакше країна втрачає ресурси і час замість того, щоб займатися стратегічними реформами", - додав він.

Яценюк також наголосив на необхідності проведення адміністративно-територіальної реформи, яка, за його словами, "має розпочатися з адміністративного і фінансового блоку, у тому числі внесення змін до Бюджетного кодексу, форматування бюджетного програмування не на один рік".

Наступним етапом, на думку спікера, має стати довготермінове інвестиційне планування, використання бюджетного ресурсу.

Торкаючись проблем житлово-комунального господарства, Яценюк порадив місцевим керівникам фінансувати цю сферу шляхом компенсації відсоткової ставки через залучення кредитів.

Він також висловив думку про необхідність приватизації житлово-комунальної сфери і, відповідно, кардинальної зміни цінової та тарифної політики: "Це непопулярна позиція, але все-ж таки треба приймати це складне економічне рішення".

powered by lun.ua