Яценюк проти продажу землі без встановлення правил гри

Четвер, 12 червня 2008, 16:21

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає недоцільним скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до встановлення певних законодавчих обмежень.

Про це він сказав у Львові під час зустрічі з членами виконавчих органів Львівської області, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Також спікер висловив думку про те, що Україна має повернутися до ідеї заснування державного земельного банку.

Яценюк зазначив, що це має бути державний агент з купівлі та продажу землі будь-якого призначення:

"Іншого шляху для усунення спекуляцій на земельному ринку я не бачу. До того ж земельний банк – це простий та прямий доступ землевласника до фінансовий ресурсів".

Водночас Яценюк наголосив, що заснування земельного банку має відбутися одночасно із запровадженням обмежень на земельному ринку.

Серед таких спікер назвав унеможливлення перебування землі у власності нерезидентів, заснування цільового призначення землі та введення жорстких державних санкцій за її нецільове використання.

"Ці обмеження поки що не прописані у жодному законі. До того моменту, доки не будуть виписані правила гри на земельному ринку, про питання зняття мораторію не може йти мови. Ми втратимо останнє, що у нас є", - заявив Яценюк.powered by lun.ua