Скандал з підтасуванням "Великих українців" докотився до Англії

Четвер, 12 червня 2008, 16:46

Британська газета "The Times" зазначає, що проект "Великі українці" втягнуто у скандал з фальсифікацією результатів голосування.

Про це говориться в статті "Ярослав Мудрий за допомогою sms спровокував розкол в Україні", опублікованій в четвер та переклад якої наводить Инопресса.ру.

"Планувалося, що це буде цікаве полювання за найшановнішим українцем в історії, повторення успішного серіалу BBC "Великі британці". Замість цього "Великі українці" виявилися втягненими в зовсім сучасний скандал з підтасуванням результатів голосування", - пише газета.

У виданні зазначається, що проект "не тільки не об'єднав українців у любові до власної історії, але і поглибив у цій колишній республіці СРСР розкол між проросійським сходом і націоналістичним заходом".

"Тепер 77 українських депутатів направили генеральному директору BBC Марку Томпсону лист із проханням провести розслідування", - пише видання.

Газета пише, що в суперечці між Ярославом Мудрим і Степаном Бендерою "утримується могутній політичний підтекст: Ярослав був одним з найбільших правителів Київської Русі – імперії, що вважається колискою російської держави, релігії і цивілізації".powered by lun.ua