Яценюк не хоче, щоб списки були на замку

Четвер, 12 червня 2008, 16:47

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що будь-які дострокові вибори зараз не змінять політичної конструкції, не змінять політичних гравців.

Про це Яценюк заявив у четвер у Львові під час зустрічі з членами виконавчих органів Львівської області, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

За словами спікера, "максимум, що може статися в разі переобрання парламенту, - підніметься рейтинг малих політичних партій та блоків".

"Але, наголошую, конструкція в парламенті не зміниться", - додав Яценюк.

Голова Верховної Ради також висловився за реформування виборчої системи, а саме за формування реєстру виборців і голосування виключно за відкритими списками.

"Виборча система як на місцевому, так і на державному рівні має передбачати відкриті списки для того, щоб виборець знав, за кого він голосує", - сказав Яценюк.

"Я категоричний противник повернення до мажоритарної системи – це механізм, як скуповувати депутатів", - заявив голова Верховної Ради.

"Мажоритарна система відстоюється лише тими партіями та блоками, які є класичними кон'юнктурщиками, які не мають ідеології, а мають бажання потрапити у владу, а не реалізуватися в ній", - додав Яценюк.
powered by lun.ua