Ющенко похвалив Польщу і сподівається на Францію

Понеділок, 16 червня 2008, 11:24

Президент Віктор Ющенко сподівається, що міжпарламентська співпраця України, Литви та Польщі сприятиме більш активній підтримці європейських прагнень України, зокрема, з боку Європейського парламенту.

Про це він сказав у понеділок під час зустрічі з представниками парламентської асамблеї України, Польщі та Литви, повідомляє прес-служба президента.

Він висловив задоволення тими пропозиціями, з якими виступила Польща у Європейському Союзі щодо посилення відносин зі східними сусідами ЄС. Президент також висловив сподівання, що ці ініціативи будуть підтримані Францією, яка головуватиме в Євросоюзі з другого півріччя.

"Ми надзвичайно задоволені тією дискусією, яка йде всередині Європейського Союзу відносно українських перспектив. Ми високо цінуємо будь-які ініціативи, які наближають нас до нашої мети", - сказав Ющенко.

Президент нагадав, що позиція України полягає в тому, щоб у новій посиленій угоді з ЄС було чітко зафіксовано положення щодо перспективи повноправного членства України. Українська сторона очікує, що політична частина цієї угоди буде погоджена під час чергового саміту Україна - ЄС восени цього року.

Під час зустрічі також було обговорено процес імплементації Угоди про правила місцевого прикордонного руху між Україною та Польщею.

У зустрічі взяли участь голова Сейму Литовської Республіки Чесловас Юршенас, маршалок Сенату Республіки Польща Богдар Борусевич, посол Литовської Республіки в Україні Альгірдас Кумжа, посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковскі.

З українського боку - голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, міністр закордонних справ Володимир Огризко, заступник глави секретаріату Олександр Чалий, посол України в Польщі Олександр Моцик і посол України в Литві Ігор Прокопчук.powered by lun.ua