Яценюк підказав регіонам, де шукати смерть коаліції

Вівторок, 17 червня 2008, 11:18

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк заявляє, що формально-юридично коаліція продовжує існувати.

Про це він заявив у вівторок після заяв фракцій.

"Хотів би всім нагадати пряму норму 83 статті Конституції – коаліція депутатських фракцій, а не коаліція, яка створюється окремими депутатами. Це пряма імперативна норма", - нагадав Яценюк.

Він ще раз наголосив, що "виключно рішення фракції є підставою для розпуску і створення нової коаліції".

Яценюк також нагадав, що в 2007 році Рада була розпущена з підстав індивідуального формування більшості.

"Зараз відбувається дзеркальна ситуація, коли коаліція шляхом індивідуального виходу зменшує свою чисельність. Такі речі не відповідають вимогам української конституції. Більше того, Верховна Рада 6 квітня 2006 року ухвалила постанову, якою чітко виключила пункт індивідуального входження чи виходу з коаліції депутатських фракцій", - зазначив голова.

Крім того Яценюк попередив, що оголошення про розпуск коаліції тягне за собою такий наслідок як право президента приймати рішення про розпуск парламенту протягом тридцяти днів, якщо буде ухвалено рішення фракцій про припинення діяльності коаліції.

"Формально-юридично коаліція продовжує існувати. На предмет тлумачення даного питання є єдиний орган конституційної юрисдикції. ...45 депутатів мають право звернутися до Конституційного суду щодо роз’яснення статті 83", - зазначив Яценюк.

"З огляду на це голова Верховної Ради не піде ні на які політичні інтриги і буде діяти виключно в спосіб, визначений законом. Буде інше рішення КС, буде рішення фракцій, будуть відповідні оголошення", - заявив він.

Яценюк закликав парламент працювати, зауваживши, що більшість законопроектів ухвалювалися 80% Ради, і лише 20% голосами коаліції.

Партія регіонів закликала зранку голову Верховної Ради Арсенія Яценюка оголосити в парламенті про фактичний статус коаліції.


powered by lun.ua