Чечетов домахався, щоб українців і далі збивали на дорогах

Вівторок, 17 червня 2008, 12:25

Верховна Рада не підтримала у другому читанні зміни до деяких законодавчих актів з метою забезпечення безпеки дорожнього руху.

За відправлення законопроекту на доопрацювання проголосували усього 223 депутати, за повторне друге читання – 224 депутати. Таким чином законопроект було знято.

Ініціатором законопроекту виступив президент Віктор Ющенко. Документом передбачалося підвищення відповідальності за порушення на дорогах.

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк закликав депутатів підтримати запропонований законопроект: "Кожен день ми втрачаємо людей, як на війні".

Під час обговорення член Компартії Адам Мартинюк заявив про достатність існуючих законів для захисту людей на дорогах, але додав, що вони не працюють.

Водночас член Партії регіонів Олександр Лавринович зробив Яценюку зауваження про довільне тлумачення Конституції.

У відповідь Яценюк звернувся "до палких прихильників самостійного тлумачення Конституції і наголосив видатним юридичним діячам, що тлумачити Конституцію має право тільки Конституційний Суд, а все інше - це довільні трактати".

Також спікер звернувся "до тих людей, які закликають і розказують про ганьбу": "У вас, до речі, сини є, які також на машинах їздять?".

"Мова сьогодні йде не про те, що ми боремося за політичний закон - ми не боремося за політичні партії, ми навіть не приймаємо цей закон у цілому, а приймаємо у другому читанні, щоб доопрацювати і внести на розгляд парламенту", - заявив Яценюк.

"Політичні будь-які примари затьмарюють будь-який здоровий глузд! Лекції читаєте... Законники!", - обурився голова Верховної Ради.

Під час голосувань член фракції Партії регіонів Михайло Чечетов підвівся і давав знак іншим членам фракції не підтримувати законопроект, махаючи рукою зі сторони в сторону.

Таким чином фракції Партії регіонів, Компартії і Блоку Володимира Литвина не голосували за законопроект про підвищення безпеки на дорогах.

Як відомо, зазначеним законопроектом передбачалося збільшення штрафу за керування транспортним засобом у нетверезому стані від п'ятнадцяти-двадцяти до вісімдесяти-ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1360-2550 гривень).


powered by lun.ua