Росії порадили потурбуватися українською мовою в Москві

Вівторок, 17 червня 2008, 17:56

МЗС України рекомендує російській стороні турбуватися умовами функціонування української мови в Росії і забезпеченням культурних і освітніх потреб українців, які мешкають там.

Так керівник прес-служби українського МЗС Василь Кирилич прокоментував заяву МЗС Росії про обмеження інтересів російськомовних громадян в Україні, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я б рекомендував турбуватися станом функціонування української мови в Росії, пошукати відповідь на питання - які ж умови створені в Росії для задоволення культурних і освітніх потреб українців, і скільки українських шкіл у Москві", - сказав Кирилич.

Він також відзначив, що російська сторона у своїй заяві вдалася до узагальнень і не привела жодних фактів, що підтверджують утиск російської мови в Україні.

Кирилич підкреслив, що в Україні в 2007/2008 році навчальному році в майже 1,5 загальноосвітніх школах, у яких училися 442 тис. учнів, викладання велося російською мовою. Крім того, у 31 вузі країн здійснювалася підготовка фахівців з російської мови.

Він додав, що на сьогоднішній день в Україні зареєстровано 2343 російськомовних друкованих видання, а у фондах українських бібліотек знаходиться понад 59 млн. екземплярів російськомовних книг. Крім того, сказав Кирилич, повсюдно на вулицях українських міст можна почути російську мову.

"Таким чином, потрібно ґрунтуватися на фактах і уникати в черговий раз узагальнень. Будь-які заяви з цього приводу є нічим іншим як надуманими формулюваннями, жодним чином не відображають реальний стан справ (з російською мовою) в Україні", - сказав Кирилич.

Як повідомлялося, у МЗС Росії називає ситуацію з російською мовою в Україні такою, що утискає права громадян цієї країни і такою, що суперечить міжнародним нормам.powered by lun.ua