У Луценка гарантують влаштувати зачистку на вимогу Ющенка

Середа, 18 червня 2008, 20:57

У Міністерстві внутрішніх справ позитивно сприймають указ президента Віктора Ющенка щодо ліквідації стаціонарних постів ДАІ і гарантують його виконання у повному обсязі.

Про це сказав начальник Департаменту Державної автомобільної інспекції МВС Сергій Коломієць, повідомляє Департамент зв'язків з громадськістю МВС.

За словами Коломійця, поштовхом до підписання цього указу стали нещодавні події на стаціонарному посту в Закарпатській області, де за безперешкодний проїзд з водіїв брали хабарі.

Коломієць нагадав, що ще в 2005 році міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком було ліквідовано стаціонарні пости, але через два роки Василь Цушко поновив їх.

На думку начальника Департаменту ДАІ, ефективність роботи цих постів, яких в Україні сьогодні 57, – нульова.

По-перше, зазначив Коломієць, водії знають, де розташовані пости ДАІ й уникають їх, або рухаються обачно.

По-друге, "якщо брати до уваги, що пости обслуговують понад п'ять тисяч працівників ДАІ, й скільки обходиться державі їх щоденне утримання, то доцільніше цих співробітників використовувати на більш складних ділянках доріг".

Коментуючи доручення ліквідувати пости ДАІ, Коломієць зауважив, що "це не значить, що пости буде зруйновано, або розпродано підприємцям - вони будуть перепрофільовані".

"На їх місці буде створено пости громадської допомоги, де працюватимуть цивільні особи. Метою їх діяльності буде надання допомоги учасникам дорожнього руху: інформаційної, медичної, технічної тощо", - пояснив він.

За словами Коломійця, під час спеціальних заходів з протидії криміналітету пости будуть використовуватися як пости дислокації сил та засобів органів внутрішніх справ – працівників ДАІ та інших служб міліції.

Також під час патрулювання маршруту працівники ДАІ можуть заїхати до приміщень таких постів для оформлення адміністративних правопорушень, додав керівник Департаменту ДАІ.

Коментуючи провал голосування за внесення законодавчих змін щодо підвищення безпеки дорожнього руху, Коломієць висловив сподівання, що голова Верховної Ради поставить питання про повторне їх винесення на голосування і що депутати ухвалять такі зміни.powered by lun.ua