Крим просить Ющенка зупинити Тимошенко з людиною Луценка

П'ятниця, 20 червня 2008, 14:05

Президія Верховної Ради Криму просить президента Віктора Ющенка зупинити дію законодавчого акту Кабінету міністрів про призначення генерал-майора Миколи Іллічова на посаду заступника міністра внутрішніх справ - начальника ГУ МВС у Криму.

Про це йдеться в ухваленій у п’ятницю заяві Президії парламенту автономії, повідомляє УНІАН.

Депутати нагадали, що відповідно до Конституції АРК узгодження призначення на посаду начальника кримської міліції і звільнення з цієї посади дає Верховна Рада автономії.

Депутати зазначили, що парламент Криму відмовився узгодити призначення Іллічова на посаду і направив своє рішення прем`єр-міністру Юлії Тимошенко і міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, проте Кабмін все ж таки призначив його начальником міліції автономії. Таким чином, вважають кримські депутати, уряд порушив правові основи і гарантії статусу Автономної Республіки Крим і ВР Криму.

У зв`язку з цим Президія парламенту Криму просить президента припинити акт Кабміну з одночасним зверненням до Конституційного Суду про його конституційність, або просить Ющенка зажадати від Кабміну відмінити "незаконно прийнятий акт".

Президія ВР Криму також вимагає від прем’єра відмінити акт про призначення Іллічова.

Крім того, Президія кримського парламенту вимагає від Тимошенко внести подання до Верховної Ради про звільнення з посади міністра Кабміну Петра Крупка , який у коментарі одному з видань у зв’язку з призначенням Іллічова, зокрема, заявив, що "якщо узгоджуватимемо питання призначення міліціонерів з місцевими "злодіями в законі", то ми ніколи не налагодимо боротьбу зі злочинністю".

На думку депутатів ВР Криму, Крупко порушив положення статті Закону "Про державну службу", що встановлює норми етики поведінки держслужбовця, а також Загальні правила поведінки держслужбовця. "Знахабнілого чиновника треба відправити у відставку", - заявив кримський віце-спікер Михайло Бахарев.

Як відомо, наприкінці грудня 2007 року Луценко призначив Іллічова в.о. начальника кримської міліції.

13 червня 2008 року міністр підписав подання на ім`я прем`єр-міністра про призначення в.о. начальника кримської міліції Іллічова заступником міністра МВС - начальником Головного управління кримської міліції.

Луценко зазначив, що всі завдання, покладені на Іллічова, виконуються. Він також зазначив, що Іллічов працюватиме начальником Головного управління МВС у Криму, навіть якщо Верховна Рада автономії відмовиться затвердити його призначення.

18 червня Верховна Рада Криму відмовилася узгодити призначення Іллічова на посаду начальника Головного управління МВС у Криму. Того ж дня Кабмін призначив Іллічова на цю посаду.

powered by lun.ua