Депутати хочуть простіше отримувати землю

П'ятниця, 20 червня 2008, 15:24

Депутати пропонують внести зміни до законодавства задля спрощення процедури набуття права власності на земельну ділянку чи права постійного користування земельною ділянкою.

Авторами проекту є народні депутати Анатолій Матвієнко, Олександр Бондар (НУ-НС), Валерій Бевзенко та Олександр Васильєв (Партія регіонів).

Згідно з проектом, право власності на земельну ділянку чи право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами та/чи цивільно-правовими угодами.

Право власності на земельну ділянку чи право постійного користування земельною ділянкою, набуті на підставі цивільно-правової угоди, виникає з моменту реєстрації такої угоди в порядку, визначеному законом. Державний акт повинен долучатися до цивільно-правової угоди у кожному випадку її укладення.

Перехід права власності на земельну ділянку чи права постійного користування земельною ділянкою не є підставою для виготовлення нового державного акту, окрім випадків, визначених цим Кодексом. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів.

Автори законопроекту зазначають, що в сільських районах України, де літні люди уже одного разу виготовили державні акти і сплатили за це кошти, постає проблема із земельними ділянками, які ці люди залишають у спадок своїм родичам, а ті в свою чергу не мають фінансової можливості повторно виготовити державні акти, а значить вступити у право власності та укласти нові договори оренди з користувачами цих ділянок.

Все це призводить до загострення соціальної напруги у селі, появи цілих масивів земель, які не мають законного (з точки зору Земельного кодексу) власника і не можуть використовуватись.

"Нова редакція статті 126 дає змогу сільским мешканцям реально використовувати своє право власності на землю, зменшити витрати коштів, часу на оформлення цього права, знизити корупційні ризики при оформленні державних актів на землю", - йдеться в проекті.
powered by lun.ua