Зі справи Жванії от-от вискочить "батько" його українського громадянства

П'ятниця, 20 червня 2008, 18:18

Генпрокуратура направила до суду кримінальну справу проти Івана Балаклицького, чиїм рішенням Давиду Жванії було надано українське громадянство, для закриття у зв'язку з закінченням строку давності вчинення злочину.

Відповідну постанову виніс слідчий у справі за згодою прокурора, повідомляє прес-служба прокуратури.

Генпрокуратурою 22 травня 2008 року було порушено кримінальну справу щодо незаконного отримання Жванією паспорта громадянина України.

У межах цієї кримінальної справи було також порушено кримінальну справу відносно екс-заступника начальника відділу паспортно-реєстраційної та міграційної роботи управління адміністративної служби міліції ГУ МВС у Києві Івана Балаклицького.

Справу порушили за фактом неналежного виконання Балаклицьким своїх службових обов'язків, що призвело до незаконного надання Жванії громадянства України.

Слідство встановило, що Балаклицький "прийняв незаконне рішення про визначення належності громадянина Жванії до громадянства України та документування його паспортом громадянина України".

"Приймаючи вказане рішення Балаклицький достовірно не перевірив факт втрати чи позбавлення Жванії громадянства Грузії, а також не звернув увагу, що останній не є громадянином колишнього СРСР", - пояснюється в повідомленні.

У зв'язку із закінченням строків давності злочину Балаклицький звернувся з письмовою заявою про закриття стосовно нього кримінальної справи та звільнення його від кримінальної відповідальності.
powered by lun.ua