Жванії шкода часу, витраченого на "Богом даного президента"

Субота, 21 червня 2008, 02:09

Член фракції "НУ-НС", кум президента Давид Жванія вважає, що Віктор Ющенко виявився не готовим до влади, через що зіпсувалися їхні відносини.

Про це депутат розповів в інтерв'ю виданню "Контракти".

На питання, коли зіпсувалися їхні відносини з Ющенком, Жванія відповів: "Коли він почав діяти не як Віктор Андрійович Ющенко, а як Богом даний країні президент".

"Напевно, його психіка просто не витримала слави, очевидно, він виявився не готовим до влади", - припустив депутат.

"Наприклад, навіщо було проводити цю епопею з голодомором, козацтвом, УПА й іншими проектами, що сварять націю? Мало того, що це не вчасно - цими питаннями президент не повинен займатися в принципі", - зазначив Жванія.

"А мені особисто шкода було втраченого часу. Адже я, Безсмертний, Стецьків і Філенко стали готувати людей до проведення масової акції протесту - майбутньої помаранчевої революції - ще в 2001 році", – заявив депутат.

"Організовували літні табори, де вчили мирно і без зброї протестувати, закуповували намети, спальні мішки, транспорт, встановлювали сцени", - пояснив він.

"Ми дали поштовх тому Майдану, що привів Ющенка до влади. Він свій шанс стати історичною особистістю втратив, і через нього Україна втратила шанс бути прийнятою Європою", - додав Жванія.

На питання, чому секретаріат президента очолив саме Віктор Балога, хоча в 2005 році Ющенка оточували зовсім інші люди, депутат зауважив, що "в старій команді не знайшлося людини, яка б стала робити те, що готовий був робити Балога".

"Тодішнє президентське оточення не готове було підписувати те, що підписував Балога, і виконувати при президенті його роль", - пояснив Жванія.

"Хоча я навіть сам уже не розумію, хто головний у цьому тандемі. Спочатку президент стверджував, що Балога просто сантехнік, потім - що це кращий керівник", - додав він.

На питання, чому він тільки зараз вирішив розповісти про історію з отруєнням Ющенка, Жваная заявив, що не хоче бути "учасником змови".

"Історія з отруєнням зайшла занадто далеко. На спекуляції цим питанням багато хто стали прокурорами, міністрами, інші прорвалися в парламент", - зазначив депутат.

"Наприклад, нинішній глава МОЗ Василь Князевич - гінеколог за освітою, виявляється, знає, як виводити з організму президента діоксин. Де ж він вчився цьому?", - запитав Жванія.

За словами депутата, його ще не викликали на допит після заяв про те, що отруєння не було: "Але в мене нічого запитувати".

"Я вже розповів усе, що пам'ятав про ту скандальну вечерю на дачі екс-заступника голови СБУ Сацюка. Дачу вже всю перерили і ледве не зрівняли з землею - нічого нового вже не знайдеш", - пояснив він.
powered by lun.ua