У Ющенка думають, що наша криза не заважатиме НАТО

Понеділок, 23 червня 2008, 14:36

Можливі дострокові вибори негативно не відіб’ються на рішенні щодо надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО у грудні поточного року, якщо все відбуватиметься демократично.

Так заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий прокоментував заяви деяких експертів, що розвиток політичної кризи, у тому числі проведення дострокових виборів, можуть негативно вплинути на рішення щодо надання Україні ПДЧ в НАТО і статусу політичної асоціації в новій посиленій угоді з Європейським Союзом.

Чалий наголосив, що питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО пов’язується з конституційно-демократичним розвитком нашої держави.

"Якщо у нас будуть відбуватися процеси, пов’язані з коаліцією, на демократичних та конституційних засадах, то питання, з точки зору євроатлантичної інтеграції України, так стояти не буде", - заявив він.

Чалий підкреслив, що Україна планує проводити активну зовнішню політику переконання тих країн, які сьогодні стримано ставляться до ідеї надання ПДЧ Україні найближчим часом. До цих країн він відніс і Португалію.

За словами Чалого, під час нинішнього візиту президента Віктора Ющенка до Португальської Республіки цій темі буде надано значну увагу.

"Португалія зазвичай приєднується до консенсусу. Ми від них хочемо більш чіткої позиції", - наголосив він.

"Це одне із завдань у політиці президента – сформувати позитивне ставлення всіх європейських країн – членів НАТО", - сказав заступник глави секретаріату.

Також, за словами Чалого, на початку осені заплановано офіційний візит Ющенка до Італії. Крім того, на різних рівнях буде інтенсифікуватись діалог з цього приводу з Іспанією.

УНІАНpowered by lun.ua