Балога попередив: зробити Ющенка крайнім не вдасться

Вівторок, 24 червня 2008, 12:04

Секретаріат президента не веде жодних переговорів щодо умов і способів відновлення результативної роботи депутатської більшості у Верховній Раді.

Про це заявив глава секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба президента.

За його словами, справа збереження коаліції, яку утворили фракції БЮТ і "НУ-НС", лежить у площині виключної компетенції голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та лідерів коаліційних фракцій.

"Саме такої точки зору на перебіг подій у Верховній Раді дотримується президент Віктор Ющенко", - наголосив Балога.

"Він рекомендує, щоб всі топ-менеджери більшості разом, не гаючи часу, сіли за стіл переговорів, склали перелік проблемних аспектів у діяльності коаліції, відкинули весь деструктив і визначили черговість кроків із подолання розбіжностей, які на сьогодні існують в коаліції", - додав він.

Балога зауважив, що секретаріат ніяк не може бути суб'єктом переговорів чи консультацій щодо майбутнього парламентської більшості, оскільки це суто внутрішня справа Верховної Ради.

Він також відкинув усі закиди у можливій причетності Банкової до появи кризових явищ усередині коаліції демократичних сил.

"Тертя і внутрішнє напруження проявлялися ще на етапі її формування та голосування за кандидатуру прем'єр-міністра. З великим скрипом і обміном взаємними звинуваченнями виконується коаліційна угода", - зазначив Балога.

"БЮТ у реалізації своїх внутрішніх прагнень майже не зважав на такого ж повноправного учасника більшості, яким є "НУ-НС", - продовжив глава секретаріату.

"До переліку внутрішніх проблем у коаліції варто ще додати неодноразове блокування депутатами від БЮТ роботи ВР з незрозумілих причин та виснажливі перипетії навколо неконституційних спроб призначити ставленика "біло-сердечних" на посаду голови Фонду держмайна", - додав він.

Балога переконаний, що "навіть цього побіжного огляду достатньо, щоб зрозуміти давню природу нестиковок між коаліційними фракціями".

За його словами, президент наполягає на тому, щоб діалог між спікером парламенту, прем'єром і лідерами фракцій БЮТ і "НУ-НС" закінчився досягненням компромісу, який запустить двигун повноцінної роботи ВР.

"Глава держави підтримає цей тріумвірат у всіх продуктивних кроках. Однак не варто думати, що на президента вдасться покласти відповідальність за врегулювання внутрішніх проблем парламенту. Будівничі коаліції самі мають підправити її дещо похилений каркас", – вказав Балога.powered by lun.ua