ПАРЄ закликає віддати під суд замовників вбивства Гонгадзе

Середа, 25 червня 2008, 08:53

Юридичний комітет ПАРЄ вважає, що розслідування вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе не можна розглядати як завершене, доки не будуть притягнуті до відповідальності організатори злочину.

Звіт ПАРЄ з цього приводу було оприлюднено у вівторок, 24 червня, повідомляє Радіо "Свобода".

Юридичний комітет ПАРЄ вітає недавні вироки трьом колишнім працівникам міліції – виконавцям убивства, однак, вважає за необхідне зробити ще певні кроки в цій справі.

По-перше, перевірити автентичність плівок колишнього працівника охорони екс-президента Леоніда Кучми – майора Миколи Мельниченка, на яких Кучма ніби-то домовляється з іншими двома високопосадовцями про те, як позбутися журналіста Гонгадзе.

По-друге, залучити інші можливості перевірки записів, аби вони могли бути використані як докази, в разі необхідності слідства.

По-третє, перевірити, за яких обставин безпосередній начальник трьох обвинувачених міліціонерів – генерал міліції Олексій Пукач – зміг уникнути розслідування і втекти від арешту в Ізраїль.

Автор звіту Сабіна Лойтгойзер-Шнарренберґер повідомила, що доклала всіх зусиль, щоб допомогти дійти згоди між майором Мельниченком, Генеральною прокуратурою України та Департаментом Юстиції США і уможливити технічний аналіз записів, які має Мельниченко.

За словами авторки звіту, "пан Мельниченко звернувся за міжнародною участю у цій справі, щоб уникнути будь-якої нечесної гри", передає радіо.


powered by lun.ua