Катеринчук лякає наслідками своїх "колишніх" депутатів

Середа, 25 червня 2008, 09:17

Політрада Блоку Миколи Катеринчука заявляє, що будь-яка участь та голосування колишніх депутатів Блоку у сесії Київради матиме серйозні негативні правові наслідки.

Про це йдеться в переданій УНІАН заяві Політради Блоку Катеринчука щодо можливої участі колишніх депутатів Блоку у сесії Київради.

У ній Політрада Блоку Катеринчука заявляє, що голова Київської міської територіальної виборчої комісії не уповноважена за посадою робити правові висновки щодо можливості та повноважень на участь в сесії депутатів, повноваження яких достроково припинені за рішенням вищого керівного органу виборчого блоку.

"Разом з тим ми наголошуємо, що вимогами чинного законодавства, яке регулює питання депутатських повноважень, в тому числі їх дострокове припинення, жодним чином не передбачено повторного звернення до ТВК, окрім того, що було здійснено 13 червня Радою Блоку на підставі рішення Другої Міжпартійної конференції", - йдеться в заяві.

"У цьому зверненні Рада Блоку Миколи Катеринчука просила КМТВК, відповідно до положень чинного законодавства, у триденний термін з дня одержання цього рішення прийняти відповідне рішення про визнання обраними та зареєструвати наступних за черговістю кандидатів у депутати Київської міської ради у виборчому списку Блоку Миколи Катеринчука замість тих депутатів, повноваження яких достроково припинені вищим керівним органом виборчого блоку. На жаль, в порушення чинного законодавства, такого рішення КМТВК не прийняла", - пояснюється в заяві.

Політрада Блоку Катеринчука "вкотре заявляє, що будь-яка участь та голосування колишніх депутатів Блоку у сесії Київради матиме серйозні негативні правові наслідки".

Як відомо, три депутати Київради з Блоку Катеринчука - Павло Тесленко, Борис Гавриленко і Роман Ярошенко - всупереч позиції Блоку проголосували за обрання Олеся Довгого секретарем Київрада.

Міжпартійна конференція блоку достроково припинила повноваження всіх п`яти депутатів, обраних за його списком, аргументуючи своє рішення тим, що усі вони нібито не написали заяву про входження у фракцію Блоку Катеринчука.

17 червня КМТВК відмовила в повному обсязі задовольнити заяву Блоку Миколи Катеринчука про відкликання депутатів цього блоку в Київраді та зареєструвати наступних у списку кандидатів в депутати. Відмова базувалась на тому, що до КМТВК не надійшло рішення про відкликання депутатів Блоку Катеринчука в Київраді від вищого керівного органу блоку – ради блоку, чого вимагає законодавство та роз’яснення ЦВК.

Крім того, тервиборчком мав отримати оригінал рішення міжпартійної конференції про позбавлення мандатів 5 депутатів блоку, водночас він отримав лише витяг з відповідного протоколу щодо рішення міжпартійної конференції. Також комісія заявила, що троє депутатів написали заяви про входження до фракції Блоку Катеринчука в Київраді.

Політрада Блоку Катеринчука наголошувала на факті припинення повноважень 5 депутатів Київради: Володимира Ланового, Олексія Резнікова, Тесленка, Гавриленка та Ярошенка. Водночас 24 червня голова Київської МТВКї Галина Білик висловила думку, що ці депутати мають право брати участь у пленарних засіданнях Київради.



powered by lun.ua