Катеринчук пішов судом на Київський виборчком

Четвер, 26 червня 2008, 08:16

Блок Миколи Катеринчука 25 червня звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовною заявою про визнання протиправними і скасування рішення Київської міської територіальної виборчої комісії від 17 червня цього року №39/1.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі блоку.

"Ми вважаємо рішення КМТВК протиправним і таким, що прийняте з порушенням положень Конституції та чинного законодавства України", - зазначив лідер блоку, голова Європейської партії України, народний депутат Микола Катеринчук.

За його словами, "оскаржуване рішення, яке фактично суперечить вимогам законів України стосовно визнання обраними та реєстрацію інших депутатів Київської міської ради, замість, тих, повноваження яких достроково припинені, порушує не лише права та законні інтереси Блоку Миколи Катеринчука, а й права місцевого самоврядування, які закріплені Конституцією у вигляді права територіальної громади міста Києва самостійно вирішувати питання місцевого значення".

Крім того, на думку лідера блоку, "рішення у формі постанови Київської міської територіальної виборчої комісії створює умови та підґрунтя для виникнення обставин, коли представницький орган місцевого самоврядування не зможе приймати рішення у межах своєї виключної компетенції або легітимність таких рішень буде оспорюватись".

"На наше переконання оскаржуване рішення підлягає скасуванню з покладенням обов‘язку прийняти нове рішення у повній відповідності з вимогами законодавства, а саме: зобов‘язати Київську міську територіальну виборчу комісію в порядку заміщення депутатів прийняти рішення про визнання обраними та зареєструвати депутатів Київської міської ради наступних за черговістю кандидатів у депутати, яких включено до виборчого списку Блоку Миколи Катеринчука", - додав він.

Як відомо, три депутати Київради з Блоку Катеринчука - Павло Тесленко, Борис Гавриленко і Роман Ярошенко - всупереч позиції Блоку проголосували за обрання Олеся Довгого секретарем Київрада. Міжпартійна конференція блоку достроково припинила повноваження всіх п`яти депутатів, обраних за його списком, аргументуючи своє рішення тим, що усі вони нібито не написали заяву про входження у фракцію Блоку Катеринчука.

17 червня КМТВК відмовила в повному обсязі задовольнити заяву Блоку Миколи Катеринчука про відкликання депутатів цього блоку в Київраді та зареєструвати наступних у списку кандидатів в депутати.

18 червня Політрада Блоку Миколи Катеринчука наголосила на факті припинення повноважень п’яти депутатів Київради: Володимира Ланового, Олексія Резнікова, Тесленка, Гавриленка та Ярошенка.

Водночас 24 червня голова Київської МТВК Галина Білик висловила думку, що ці депутати Київради мають право брати участь у пленарних засіданнях Київради. Вона також повідомила, що Блок Катеринчука повторно не подавав у тервиборчком жодних документів про дострокове припинення повноважень 5 депутатів Київради і реєстрацію замість них наступних за списком кандидатів.powered by lun.ua