Кучма радить усім йти... і не зупинятись

П'ятниця, 27 червня 2008, 11:00

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що нинішня політична еліта вичерпала себе, і пов'язує майбутнє країни з її принциповим оновленням.

Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Людина і закон", відповідаючи на питання про майбутній розвиток України.

"Усе залежить від суб'єктів відповідної політики. "Тотальний хаос", про який ви говорите - це реальна, на жаль, ситуація не одного року", - зазначив Кучма.

"Я все більше починаю переконуватися в тому, що діюча політична еліта себе фактично вичерпала", - додав він.

Майбутнє країни Кучма пов'язує "з її принциповим оновленням": "Розумію всі колізії цього процесу, але, по-моєму, іншого просто не дано. Про це говорили і раніше".

"Але раніше - це була лише одна з можливих альтернатив. Зараз суспільство усе більше підходить до розуміння безвихідності сказаного", - додав він.

На питання, за яких умов "Україні вдасться повернутися хоча б на рівень економічної стабільності 2004 року", Кучма відповів:

"У мене з цього приводу існує дуже чітка й однозначна позиція: необхідна наступність, взаємозв'язок з попередніми перетвореннями, з тим, що робилося у відповідний період реформ".

"Я розумію, що кожен політик має право на власні оцінки їхнього змісту. Але мова йде не про щось гіпотетичне, а про вже зроблене", - зазначив екс-президент.

"Проведені реформи - це вже об'єктивна економічна реальність. Це наше життя, яке не можна перекреслити. Будь-які спроби зробити це - завжди реальні втрати", - наголосив він.

За словами Кучми, "можлива корекція реформ і їхнє заперечення - це різні речі".
"Корекцію в напрямку їхнього поглиблення я підтримую", - додав він.

На думку екс-президента, "нам треба йти, не зупиняючись, необхідно йти далі шляхом поглиблення лібералізації економічних відносин, забезпечення надійного захисту, а не демонтажу приватної власності, у т.ч. приватної власності і на землю".

"Необхідне розуміння того, що великий національний капітал - це основа конкурентноздатності нашої економіки, що сучасна економіка - це повноцінний фондовий ринок", - продовжив Кучма.

На його думку, "пенсійну реформу потрібно довести до логічного завершення, необхідно зрештою почати здійснювати житлово-комунальну реформу".

"Зовнішні економічні зв'язки повинні розвиватися адекватно - і в східному, і в західному напрямках, відносини з Росією завжди були і будуть для нас стратегічно важливими і багато чого іншого", - додав Кучма.powered by lun.ua